הסיבות שרוב סוכני הנדל"ן נכשלים

אנשי מקצוע בתחום הנדל"ן עומדים בפני מערך אתגרים שונה מרוב הקריירות שאתם מכירים בענף הנדל"ן אתה נדרש לדעת על הרבה מאד תחומים שונים כמו משפטים, משא ומתן, מדיה חברתית, מכירות ופיתוח עסקי . כל זאת תוך כדי המשך למצוא לקוחות חדשים שיעזרו לעסק שלך לצמוח.

במאמר זה תלמדו את 5 האתגרים של סוכן נדל"ן ומדוע שיעור הכישלונות בענף זה כה גבוה. בנוסף תקבלו עצות נדל"ן הניתנות להפעלה כדי להימנע מקשיים אלו ומה לעשות כדי לצלוח

אתגר 1: רוב האנשים נכנסים לנדל"ן בציפייה שיהיה להם הרבה זמן


אם אתם חושבים להיכנס לתחום לנדל"ן או חדשים בתחום בנדל"ן, היכונו לימים ארוכים של עבודה קשה. זאת אומרת שבנשנה הראשונה יהיו הרבה מאד שעות עבודה ארוכות

"כל הדברים הם קשים לפני שהם הופכים קלים." ~ תומאס פולר

טיפ

תכין חזון ומטרות שיבוצע לפי לוז קבוע ומסודר – וותר על הצורך בזמן הפנוי מוקדם בקריירה שלך.

אתגר 2: רוב האנשים מצפים להרוויח הרבה כסף כאשר הם נכנסים לנדל"ן

בזכות המדיה היום וחלומות לכסף גדול המתארים סוכני נדל"ן קל לנו לחשוב שאת נכסף נעשה מהר מאד

אתה לא מרוויח כסף אם אתה לא מוכר בתים ורוב סוכני הנדל"ן מוכרים מעט מאוד בתים בכל שנה. הסטטיסטיקה לכלל סוכני הנדלן פחות מ- 6 בתים בשנה.

מה לעשות בקשר לזה:

עליך לקבוע ציפיות ראויות לאופן צמיחת העסק הנדל"ן שלך . אם אתה נכנס למחשבה שאתה תהיה מיליונר בן לילה, אתה מגדיר את עצמך להתעוררות גסה.

תקצב את הכספים שלך והמשך לעבוד קשה גם כשאתה לא מייצר. הנדל"ן הוא משחק לטווח הארוך והכסף הגדול יגיע לאחר שנים של עבודה קשה ומסירות.

אתגר 3: אנשים לא יתחילו להתקשר אליך ולהעסיק אותך בכדי למכור את הבית שלהם

בתור סוכן נדל"ן חדש, אתה עשוי לחשוב שברגע שתסיים ללמוד ותתחיל לעבוד לידים יתחילו לזרום פנימה למרבה הצער, זה לא המקרה. אתה תעבוד שעות ארוכות בחיפוש אחר לקוח חדש . צריך ליזום שיחות עם בעלי דירות ,דפיקות בדלתות , בתים פתוחים, שיחות עם אנשים שאתה מכיר,

הטיפ שלנו

לדעתנו האתר הזה הוא חיובי . העובדה שאנשים לא יתקשרו אליך בקלות כל הזמן פירושה שמבחינת מי שמוכן לעבוד קשה, יש לו יותר עסקים. אם תקדישו את זמנכם ליוזמה וחיפוש לקוחות חדשים יהיה לכם יותר עסקים מכיוון שרוב הסוכנים מתיישבים על הכסא בתקווה שעסק יגיע אליהם.

אתגר 4: כמה פעמים אתה יכול לשמוע את המילה לא !!!

בתחום הנדל"ן דחייה תתרחש כל יום. ואם זה לא קורה כל יום כמה פעמים , כנראה שאתה לא עושה / מנסה מספיק. אתה צריך להתרגל למילה "לא" ו"אני לא מעוניין ". אצלנו אנו מלמדים את התלמידים שלנו לקבל את זה ולשנות את זה לאולי באסטרטגיות שיווק ללקוחות

טיפ

בדומה לאתגר 4, זה יתרון חיובי מכיוון שרוב הסוכנים אינם מוכנים לדחוף והדחייה שהם פיתחו הפכה להרגל

לך יש הזדמנות פז ללמוד איך עוברים את האתגר והרי לך עוד הרבה לקוחות נוספים לעסק

אתגר 5: אתה חייב להבין אנשים, מכירות ופסיכולוגיה


כסוכן נדל"ן אתה מנהל עסק שמתמקד סביב אנשים

גם אם אתה חושב שיש לך כישורי אנשים נהדרים, תצטרך ללמוד יותר. בתחום הנדל"ן אתה מתמודד עם סיטואציות עדינות. אתה צריך להיות תקיף אבל רך. ישיר אבל נחמד. משכנע ועם זאת אכפתי. מהיר ועם זאת איטי. מפורט אך יצירתי.

תוכלו לפגוש אנשים מכל תחומי החיים ואתם צריכים לפגוש אותם איפה שהם נמצאים בתהליך ולעזור להם לעבור את המסע.

טיפ

חקר מיומנויות, מכירות ופסיכולוגיה של אנשים כאילו זה יוצא מהאופנה. לרוב ההחלטות בתחום הנדל"ן יש מרכיב של רגש הקשור אליהם, כך שאתה צריך להיות מסוגל להתמודד עם הרגש הזה ולפנות לאדם ללא קשר לסוג האישיות שלו.

לימודי נדלן | לימודי נדלן תואר ראשון | לימודי נדלן באינטרנט

לימודי נדלן רימקס | קורס נדל ן מומלץ

קורס השקעות נדלן | קורס נדלן בחול | קורס נדלן המלצות | קורס יזמות נדלן